dimarts, 22 de agost de 2017
Diari Maresme | Independent i Comarcal

La Mostra Literària del Maresme tanca amb rècord de participació

Foto de grup | CCM

Foto de grup | CCM

L’Aula Magna de l’Escola de Teixits de Canet de Mar va acollir diumenge el veredicte del Jurat de la XXXIII Mostra Literària del Maresme. Durant l’acte, es van lliurar els guardons als guanyadors i guanyadores de les diferents categories de l’edició 2016.

Enguany, hi han concursat treballs de poesia, prosa, microrelats i relats breus presentats per participants de 21 municipis maresmencs, sis més que a l’anterior edició. Els municipis participants són Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, Canet de Mar, Dosrius, Mataró, Montgat, Òrrius, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Cebrià de Vallalta, Sant Vicenç de Montalt, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt i Vilassar de Mar.

Veredicte del Jurat per a les diferents categories:

POESIA
GRUP A
1r premi: Gerard Riera Gil (Sant Vicenç de Montalt)
2n premi: Júlia Pastor Valero (Montgat)
GRUP B
1r premi: Marc Batlle Casellas (Arenys de Munt)
2n premi: Mar Artigas Martori (Arenys de Munt)
GRUP C
1r premi: Aina Novia Sieiro (Vilassar de Dalt)
2n premi: Biel Hermosilla Sabadell (Argentona)
GRUP D
1r premi: Blanca Codina Claveguera
2n premi: Guifré Sánchez Serra
GRUP E
1r premi: Núria Albesa Valdés (Sant Vicenç de Montalt)
2n premi: Alexander Rocher Martínez (Vilassar de Mar)
GRUP F
1r premi: Núria Navarro Teixidó (Calella)
2n premi: Josefina Maymó Puig (Alella)

PROSA
GRUP A
1r premi: Gabriela Manrique Cabrera (Arenys de Munt)
2n premi: Àlex Martín Lorenzo (Arenys de Mar)
GRUP B
1r premi: Mar Rovira Balart (Cabrils)
2n premi: Carlota Fijo Barnola (Vilassar de Dalt)
GRUP C
1r premi: Alba Gabarró Garcia (Alella)
2n premi: Raquel González Viruete (Arenys de Mar)
GRUP D
1r premi: Adriana Chiva Polvillo (Mataró)
2n premi: Bruna Vila Artigues (Arenys de Mar)
GRUP E
1r premi: Aina Gallemí Pérez (Argentona)
2n premi: Bernat Fernández Roca (Tordera)
GRUP F
1r premi: David Puig Ferrer (Arenys de Munt)
2n premi: Carolina Tarrés Borrell (Cabrils)

PREMI EXTRAORDINARI DE MICRORELATS
Teresa Julià Vercet (Montgat)

PREMI EXTRAORDINARI DE RELATS BREUS PER A PERSONES AMB DISCAPACITAT INTEL·LECTUAL
Juan Alfonso Alonso Pilares
Xavier Cabrejas Romera
Aida Nicolás Raimundez
Encarna Periró Delgado
Sara Pulido Marín
Anna Rey Alemany
(Tots ells de Montgat)

Deixa un comentari

» Normes d'ús dels comentaris
produït per